• Domov
 • Blog
 • Aká podlaha sa hodí do kúpeľne a kuchyne?

Aká podlaha sa hodí do kúpeľne a kuchyne?

Kúpeľňa aj kuchyňa majú čo sa týka podláh, jedného spoločného menovateľa. Tým je vodeodolnosť podlahy. Riešením v tomto prípade je vinylová (PVC) podlaha.

Práve vinylová podlaha je nástupca populárnych drevených a laminátových podláh. Tento typ podlahy začína byť populárny aj u nás, predovšetkým kvôli vynikajúcim vlastnostiam tejto podlahy. Vinylové podlahy majú super pomer cena/výkon. Ich obstarávacia cena je veľmi prijateľná, ak ešte pridáme ku tomu výdrž, ktorú táto podlaha má, je to ideálna voľba pre Vaše domovy.

100% vodeodolná podlaha

Vinylová podlaha je odolná voči vode, preto sa veľmi hodí do našich kúpeľní a kuchýň. Práve to sú miesta, kde najčastejšie skončí voda na podlahe. Samozrejeme vinylová podlaha je vhodná do celej domácnosti, prípadne kancelárie. Ak máte v domácnosti psov, mačky prípadne iných domácich miláčikov, určite aj vy oceníte odolnosť podlahy napr. voči psiemu moču, ktorý môže byť pre drevené, alebo laminátové podlahy škodlivý.

Určená pre podlahové kúrenie

Ak porovnáme vinylovú podlahu s laminátovou alebo drevenou podlahou zistíme, že práve vynilová podlaha má najnižší tepelný odpor. Toto je dôvod, prečo je najvhodnejšia na podlahové vykurovanie. Podlahové kúrenie je veľmi časté v kúpelniach, preto skúste použiť v kúpeľmi práve tento typ podlahy.

Príjemná na chodenie

Chodenie po vinylovej podlahe môže chvíľami pripomínať chodenie po koberci. Je to preto, lebo táto podlaha je z pvc, čo je vlastne guma, ktorá sa pri vyššom tlaku stláča. Je to veľmi príjemná vlastnosť naproti laminátovým alebo dreveným podlahám.

Vynilová podlaha - článok foto 1

 

Jednoduchá oprava podlahy

V prípade, že by sa Vám vynilová podlaha náhodou poškodila, je možnosť ju opraviť na danom mieste bez toho, aby sa musela celá podlaha rozoberať. Stačí odlepiť poškodený kus podlahy, nožom si narezať nový kus a ten nalepiť na pôvodné miesto. Je to veľmi efektívne riešenie, ktoré práve pri laminátových alebo drevených podlahách nebolo možné.

Záver – objednávajte vinylovú podlahu u nás

Táto podlaha je určite vynikajúcou voľbou pre naše kuchyne a kúpeľne a vlastne do celého domu, bytu alebo kancelárie. Ak máte záujem o túto podlahu, pozrite si info o podlahách od nás, alebo nás priamo kontaktujte tu.

One Response to Aká podlaha sa hodí do kúpeľne a kuchyne?

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

  Predchádzajúci článok

  Plastové alebo hliníkové okná?

  Predchádzajúci článok

  Problémy s oknami sa dajú riešiť. Spoznajte tieto praktické návody